top of page

ІІІ Всеукраїнська історико-краєзнавча конференція учнівської молоді «Військово-історичні події на теренах України: минуле і сучасність»

19-21 квітня 2024 року в Запоріжжі відбулася ІІІ Всеукраїнська історико-краєзнавча конференція учнівської молоді «Військово-історичні події на теренах України: минуле і сучасність». До онлайн-конференції долучились юні дослідники й пошуковці з різних куточків нашої держави, відомі краєзнавці, педагоги та наукові керівники учнівських краєзнавчо-дослідницьких робіт.


На цій конференції нашу школу представляв Ілля Лук'янчук 11-А класу, науковий керівник Лілія Михайлівна Попова. Тема дослідження «Танковий грім 1941-го. Дубно – Луцьк – Броди: перехресний вогонь історії» (секція «Історія військової справи на території України: з найдавніших часів до новітнього часу»).


Конференція була присвячена актуальним питанням про військово-історичні події, факти, наслідки та здобутки на історичному шляху побудови сучасної незалежної України, про діяльність політичних, військових, громадських і духовних лідерів у боротьбі за волю нашої Батьківщини, які викликали неабиякий інтерес та емоційний відгук у всіх учасників заходу.


Організували конференцію  Український державний центр національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді спільно з комунальним закладом «Запорізький обласний центр туризму і  краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді» Запорізької обласної ради за сприяння Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації.


Партнерами заходу були: Запорізький національний університет, Національний заповідник «Хортиця», Запорізький обласний краєзнавчий музей, Запорізький обласний ліцей-інтернат «Захисник» та Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського.


Всього до оргкомітету Конференції надійшла 181 заявка. На очний етап було запрошено 140 авторів (123 статті) з 22 областей України, які працювали у 7 секціях: «Історія військової справи на території України: з найдавніших часів до новітнього часу»; «Українська революція 1917-1921 рр. в персоналіях, подіях та наслідках»; «Антропологічний вимір війни»; «Військово-історичні події в експозиціях музеїв»; «Усна історія російсько-української війни»; «Військова тематика в історико-культурних пам’ятках»; «Природничо-краєзнавчі об’єкти Запорізької області та їх зв’язок з історичними подіями».


За підсумками роботи в секціях, учасники отримали збірник матеріалів конференції та дипломи.


Від щирого серця висловлюємо слова вдячності Іллє та його науковому керівнику пані Лілії!


Дякуємо Силам оборони України за можливість брати участь подібних заходах, мандруючи сторінками минулого та формуючи дослідницьку базу для майбутніх поколінь істориків!



Comments


Архив
bottom of page