Щороку 6 грудня вся країна відзначає День Збройних Сил України. Цей день в 2014 році набув нового сенсу і почав сприйматися зовсім інакше.
День Збройних сил України — національне свято на честь військовослужбовців, під час якого прийнято вітати захисників вітчизни, віддавати данину пам'яті загиблим солдатам, нагороджувати героїв і влаштовувати концерти. Цей день прийнято відзначати 6 грудня.
Коротка історія Збройних сил України
Це свято не просто так відзначають саме 6 грудня. У цей день 1991 року був прийнятий закон «Про Збройні сили України». Сам документ призначався для регламентування системи створення армії України з різних військових структур, які залишилися після розпаду Радянського Союзу. Крім основного закону, на швидку руку було прийнято ряд законодавчих актів у військовій сфері, які визначили головний напрям розвитку армії.
Спочатку, при зародженні незалежної держави, українська армія була однією з наймогутніших у світі. На території всієї країни розміщувалося безліч стратегічних і тактичних ядерних боєголовок, ЗС були озброєні «до зубів» та добре навчені, запаси техніки, снарядів, патронів були колосальними. В ангарах стояли передові на той час бомбардувальники, сильний військово-морський флот, на стапелях ще будувалося ряд кораблів, у тому числі важких авіанесучих крейсерів.
2014 рік, військова анексія Криму, захоплення Донецької та Луганської областей, а армії як такої, яка змогла б протистояти агресивному сусіду, немає. Без можливості зволікати і чекати, величезними стрибками довелося наздоганяти світ сучасних військових технологій, набирати добровольців, повертати призов в силу, заохочувати контрактників, закуповувати величезні обсяги військової амуніції, техніки, боєприпасів.
На початок 2018 року чисельність Збройних сил України досягла 255 тисяч солдатів. Наші бійці активно захищають наші території, поступово повертаючи рідну землю, приймають активну участь в різних міжнародних навчаннях та спецопераціях, зокрема під егідою Організації Об'єднаних Націй.
В 2019 році ЗСУ порадувала своєю модернізацією і проривом у військових технологіях. Так, ПТРК «Стугна» (протитанковий ракетний комплекс) перемогла на міжнародному конкурсі, ООН відзначили 100% точність знаряддя і велику нищівну силу. Не могли залишитися непоміченими і крилаті ракети «Нептун», високоточні снаряди «Квітник», бойова машина «Берест», контрбатарейный радар «Мангуст».
Поняття «Захисник вітчизни» докорінно змінило свій сенс, а День Української Армії відзначається як ніколи раніше.
Українська армія входить у топ-30 найсильніших у світі
Згідно з рейтингом Global Firepower Index 2019, Збройні сили України займають 29-е місце в списку 137 найбільш потужних армій світу (перші три позиції — США, Росія і Китай). Це найкраща позиція серед європейських країн, що не входять до складу НАТО (якщо не зважати на РФ).
Рейтинг враховує людські ресурси країни; актуальну потужність її сухопутних, військово-морських і повітряних військ; логістичні можливості держави (в тому числі для переміщення військ); паливні ресурси; фінансові можливості і витрати на оборону, а також географію (включаючи протяжність кордонів тощо).
Майже чверть загального складу Збройних сил України — жінки
Із загальної чисельності ЗСУ (майже 250 тис. осіб) десь 22% (понад 55 тис.) становлять жінки. З них 27 тис. — військовослужбовці, а решта — цивільні штатні працівниці ЗСУ.
Майже 3,4 тис. українок-військовиків мають офіцерські звання (з них майже 1 тис. жінок — військовослужбовці старшого офіцерського складу). З 2008 року, коли жінок-військовослужбовців у складі української армії налічувалося лише 1,8 тис., їх кількість зросла в 15 разів.
Українська армія — лідер суспільної довіри
Збройні сили України посідають перше місце серед державних і громадських інститутів, яким довіряють українці.
За даними опитування соціологічної служби Центру Разумкова, проведеного на початку листопада 2019 року, 70% респондентів заявили, що довіряють українській армії — це найвищий результат.
Комментарии