Європейське коріння Донеччини
06 вересня 2018 року в школі відбулась зустріч десятикласників з литовським політологом, публіцистом, дипломатом, викладачем Університету імені Миколаса Ромеріса, заступником голови комітету Європи Литовського сейму Альвідасом Медалінскасом (Alvydas Medalinskas).
Тема зустрічі «Європейське коріння Донеччини». Треба зазначити, наш гість уже тривалий час вивчає Донбас і інші регіони України.
Альвідас Медалінскас. Що таке Маріуполь? Це, перш за все, фортеця Домаха, яка стає одним з центрів Запорізького козацтва - Кальміуської паланки. Потім він стає Маріуполем, коли туди приїжджає дуже багато греків, грузин, вірмен, молдаван, особливо з Криму. Потім туди поселяється дуже багато німців, євреїв, людей різних національностей. Там трохи пізніше утворюється німецький округ. Йде індустріалізація, завод Ілліча, дуже важливий завод для Маріуполя і України, металургія ...
Звідки він? Він буквально привезений з США. Тобто завод стояв в Америці, його взяли на корабель і він приплив.
Ну, про греків і Маріуполь більш менш ще знають, тому що багато поселень.
Але хто знає більше про це? Нарешті, хто знає, що, наприклад, поселення Азовське - це азовські козаки, які повинні були піти на Кубань. А після того, як була розгромлена Запорізька Січ, азовці були переміщені. І це тільки Маріуполь. Ну, звичайно, напевно, багато хто знає про Донецьк, про Джона Хьюза ... Макіївка це французький капітал. Краматорськ це бельгійський капітал.
Після цієї зустрічі старшокласники були під великим враженням, адже знати історію свого краю дуже важливо, що мати змогу розвивати його.
Хорунжий Олексій, 10-А. Гiсть з Литви Альвідас Медалінскас дуже начитаний та цiкавий чоловiк. Вiн спілкувався з нами не англiйською, що дуже мене здивувало, а російською та українською мовами. Учнi з лектором розумiли один одного. Враховуючи, що я лише нещодавно переïхав у Марiуполь, менi було дуже цiкаво дізнатися про icторiю цього мiста, i наш гicть чудово все розповiв. Вже чекаю нашу з ним наступну зустрiч.
Шапаренко Анастасія, 10-А. Правду кажучи, я вперше була присутня на подібній зустрічі. Було дуже цікаво вислухати політолога, який вивчає мою країну. Була інформація, яку я чула вперше. Прикметно, що людина з сусідньої країни так детально обізнана в історії нашої країни і може так доступно її презентувати. Сподіваюсь, що це не остання конференція для старших класів.
Тітіков Артем, 10-А. Нещодавно я побував на лекції представника Литви. Мене приємно здивував той факт, що він дуже гарно володіє українською мовою. Та із захопленням цікавиться українською історією, в тому числі і історією нашого рідного краю. У майбутньому хотілося би ще зустрітися із цією людиною, адже він має те, чим можна приємно здивувати.