Сьогодні в школі "розквітли" червоні маки
Напередодні Дня пам’яті та примирення та Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні в нашій школі на усіх кабінетах та на грудях учнів та вчителів "розпустились" квіти червоного «маку пам’яті».
Кажуть що коли куля влучає у людину то рана нагадує квітку червоного маку. Можливо тому ще з часів першої світової війни квітка червоного маку у Європі використовується як символ пам’яти по загиблим у війні.
У світі появу цього символу пов’язують з віршам двох людей: канадського військового лікаря Джона МакКрея та працівниці Християнської асоціації молодих жінок Мойни Майкл. Перший під враженням боїв у Бельгії у 1915 р. написав твір «На полях Фландрії», що починався словами: «На полях Фландрії розквітли маки/Між хрестами ряд за рядом». Друга 1918 р. написала вірша «Ми збережемо віру», в якому обіцяла носити червоний мак в пам’ять про загиблих. Саме Мойні Майкл в листопаді того ж року причепила червоний шовковий мак на пальто. У 1920 р. Національний Американський легіон прийняв маки в якості офіційного символу, а у 1921 р. червоні маки стали емблемою Королівського Британського легіону. В Польщі червоні маки є символом перемоги 11-18 травня 1944 р. Другого корпусу ген. Андерса в боях за гору Монте-Кассіно в Італії.
А в українській міфології мак має дуже багато значень. Це символ сонця, безкінечності буття й життєвої скороминущості, пишної краси, волі, гордості, сну, отрути, оберегу від нечистої сили, а також хлопця-козака, крові, смерті. В останніх з перелічених значень квітка часто згадується в українських народних піснях та думах, особливо козацької доби: «Ой, з могили видно всі долини, – сизокрилий орел пролітає: стоїть військо славне Запорізьке – як мак процвітає…». Образ маку нерідко символізує козака, що героїчно загинув, боронячи Україну.
Тому дуже символічно, що саме в ці дні "розквітає" мак в знак пам'яті загиблих воїнів. «Пам’ятаємо, перемагаємо»